Історія шкільної бібліотеки

КОРОТКА ІСТОРІЯ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Перша інвентарна книга бібліотеки спеціалізованої школи № 66 розпочата в 1962 році, хоча історія її почалася значно раніше.

Перших своїх учнів школа прийняла 1 вересня 1962 року, вони і стали першими читачами шкільної бібліотеки.

Історія бібліотеки - невід'ємна частина історії школи. Для формування фонду шкільної бібліотеки були виділені кошти державних структур і меценатів. Кожний школяр подарував бібліотеці свою улюблену книгу.

Спочатку школа носила назву «Середня загальноосвітня трудова політехнічна школа з виробничим навчанням, про що свідчать печатки на книгах. Згідно до цього йшло і комплектування фонду шкільної бібліотеки літературою політехнічного напрямку. Фонд бібліотеки комплектувався літературою по всім галузям науки і техніки. Паралельно йшло комплектування художньою і науково – популярною літературою.

Протягом сорока років існування шкільної бібліотеки змінювались і її працівники .

Як пам'ятають старожили школи, в бібліотеці завжди працювали жінки. Вони мали різну освіту – хто вищу, хто середню спеціальну, хто навіть педагогічну освіту. Але всі вони мали величезний талант людинолюбності , насамперед до дітей та безмірну любов до своєї праці. Вони на довгі роки зберегли бадьорість духу, ясність розуму, свіжість почуттів, без яких би праця бібліотекаря перетворилася в муку. Своє дбайливе ставлення до книги, в якій вони вбачали свого вірного і незмінного друга, вони прививали своїм читачам.

Працівники школи пам'ятають таких співробітників бібліотеки:

Серикова Валентина Василіївна була першим бібліотекарем шкільної бібліотеки. Вона приклала багато зусиль, щоб зібрати необхідний книжковий фонд бібліотеки.

Капісарова Майя Олександрівна виїхала на ПМП до Ізраїлю.

Шейко Ірина Володимірівна, нині викладач

зарубіжної літератури в ліцеї мистецтв.

Тесленко Олександра Іванівна, нині бібліотекар масової бібліотеки.

Овод Ірина Володимирівна - тривалий час викладала історію і правознавство в нашій школі.

Гранкіна Оксана Олександрівна, нині працює бібліотекарем масової бібліотеки.

Кондратюк Людмила Федорівна, нині – педагог - організатор в загальноосвітній школі № 41.

Гейц Вікторія Рудольфівна, нині бібліотекар в Харківській всеціалізованій школі № 66.

В час духовного відродження України шкільні бібліотеки, поруч з іншими культурно – освітніми закладами посідають в житті учня одне з головних місць, тому що саме бібліотека перша доносить книгу до дитячої душі.

«Школа – це перш за все книга…» - говорив В.О. Сухомлинський.

На всіх етапах розвитку суспільства державні діячі приділяли велику увагу розвиткові бібліотечної справи. Адже бібліотекар, як і вчитель, працює над самим відповідальним завданням – він дає знання, формує і виховує людину.

Шкільні бібліотеки є складовою ланкою в бібліотечній мережі країни і виконують всі покладені на них важливі задачі.

Які ж задачі стоять сьогодні перед шкільною бібліотекою?

Головне завдання – це формування особистості дитини, розвиток її духовних, пізнавальних і творчих можливостей завдяки творчому пошуку нових нетрадиційних форм популяризації літератури серед читачів – дітей, підвищенню професійного рівню працівників культури.

Завдяки плодотворній і сумлінній праці бібліотечних працівників із нашої школи вийшло не одне покоління неординарних

особистостей. Серед них:

Твердохліб Діна Семенівна – нині директор загальноосвітньої школи № 35

Матюшкіна Олена Михайлівна – нині заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи № 53

Нетеса Тетяна Семенівна - багато років займала посаду заступника директора з навчально-виховної роботи у нашій школі

Синякова Ірина Володимірівна - нині заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії № 3

Бурлуцька Тетяна Петрівна – в недалекому минулому викладала зарубіжну літературу в загальноосвітній школі № 66, нині – голова профспілкової організації вчителів району.

Трохименко Ніна Анатоліївна – нині заступник директора з навчально-виховної роботи нашої школи

Єленська Тетяна Вікторівна – нині вчитель географії гімназії № 3

Морозова Юлія В'ячеславівна - не один рік викладала інформатику в нашій школі

Железняк Інна Валентинівна – нині вчитель географії школи № 66

Смежина Надія Станіславівна – працювала вчителем початкових класів в нашій школі

Блажко Олена Олегівна – у недалекому минулому - лаборант кабінету хімії нашої рідної школи

Корнєєва Олена В'ячеславівна – працювала головним бухгалтером у ЗОШ № 66

Цей список можна було б продовжувати до безкінечності, адже випускники школи, книга для яких була першим і незамінним другом, нині займають високі і відповідальні посади в різних організаціях і підприємствах не лише нашого міста, а й в інших містах України.

Що ж представляє собою сьогодні шкільна бібліотека?

Адреса шкільної бібліотеки : проспект Гагаріна, 260

Телефон: 52-51-08