Учнівське самоврядування

Звернення до дитячих козацьких організацій міста Харкова

Спершу, я хотів би привітати Вас зі святами, що пройшли, і з тими, які відбудуться найближчим часом. Хочу побажати щастя, злагоди, а також успіхів у Вашій, такій нелегкій справі.
     Я представляю СКОУ, що є скороченням від «Спілка козацьких організацій України». На базі нашої школи, а також школи номер 53 ця організація існує з 2006 року включно.
     На даний момент основною ідеєю нашої організації є відродження українського козацтва у його первозданному вигляді.
     Діяльність наша полягає у воєнно-патріотичному вихованні сучасної молоді, збільшуючи у них інтерес до власної історії, традицій та любові до Батьківщини в цілому. Мета написання мною цього листа надзвичайно проста. Усім давно відомо, що на території міста Харкова діє далеко не одна козацька організація, у кожної з яких свої ідеї та напрями роботи, свій потенціал розвитку. На сьогоднішній день одним з най шокуючих факторів є фактичний розподіл українських земель на Правобережну та Лівобережну Україну. Це дуже засмучує, адже ми є єдиним народом, з єдиною історією, з єдиною землею. Шановний пане(і), закликаю Вас до об`єднання у одну єдину організацію, з метою покращення працездатності козацтва, з метою прискорення відродження української самобутності.
     Я розумію, що змушую Вас зробити дуже нелегкий вибір, адже Ви як і ми роками розвивали свою діяльність, робили Свою організацію саме такою, якою вважали за потрібне. У цей нелегкий час нам з вами конче потрібне об`єднання, адже лише спільними зусиллями ми зможемо досягти кінцевої мети. Лист даного змісту буде надіслано не лише Вам, але й керівникам інших козацьких організацій міста Харкова. Ще раз наголошую на тому, що нашою метою, з якою ми надсилаємо вам цього листа, є покращення, вдосконалювання нашої праці, шляхом співпраці з Вами, та іншими керівниками.
     Дякую, що звернули увагу на цей лист.
     Фортуни, і веселих Вам свят. Лаврентьєв Дмитро Владиславович, Учень 11-А класу, отаман у посаді Молодшого урядника школи №66. .
     За узгодженням головного атамана ___________________ Оригінал підписано

Учнівське самоврядування школи здійснює свою діяльність на основі нормативно – правових актів:
- Конституція України,
- Всесвітньої декларації про права дитини,
- Законів України «Про освіту», «Про громадські організації»,
- Статут школи.
     Шкільна козацька республіка – це дитяче добровільне об’єднання дітей і підлітків, орієнтоване на загально – людські цінності, яке представляє і захищає інтереси і права своїх членів. Пропонує дружні взаємини та співпрацює з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності; співпрацює з педагогами й батьками. З метою реалізації державної освітньої політики виникає потреба створення моделей сучасної школи в системі шкільної освіти на грунті експериментальної роботи. Ми вважаємо, що найбільш сприятливі умови для вирішення питань патріотичного виховання створює національна школа. Одним із напрямків експериментальної роботи є створення системи та розробки науково – методичного комплексу функціонування шкільного органу самоврядування - Козацької республіки.
     Мета шкільного органу самоврядування усебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізуватися на благо собі, своїм ровесникам, школі своїй родині, малій батьківщині, народові України. Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішення важливих справ шкільного життя, оволодіти наукою управління. Прищеплення почуття патріотизму, любові до рідної землі, відродження культурних традицій. Отже, на сьогодні основним завданнямшколи повинно статистворення найбільш оптимальних, комфортних умов для розкриття індивідуального життєвого стилю учня, самореалізації кожної особистості. Козацька республіка є найбільш демократичною, продуктивною формою національного виховання, формування і встановлення організаційної культури навчального закладу, яка дозволяє комплексно підійти до розвитку загальної культури школярів. Саме тому 12 січня 2008 року під керівництвом Південно - Східного Козацького округу «Слобідська Січ» «Військо Запорізьке» Спілки Козацьких Організацій України під патронатом Салтівсько – Данилівського Полку Московського району м. Харкова, який очолює командир полку Казюта В.І., відбулася посвята у Харківській спеціалізованій школі №66, де лави поповнили учні школи, в якій створено І сотню під керівництвом військового старшини Міщика В.П. На цій посвяті були присутні отамани округу Шеін Ю.В. та начальник штабу полку Воскобійник В.О., а також гості з Красноградського підрозділу під керівництвом отамана Мельникова А.В. За останній рік ми досягли досить високого рівня діяльності нашої організації. Протягом зазначеного терміну ми прийняли участь у багатьох районних дитячо – юнацьких спортивних іграх і показали високі результати. Це значною мірою сприяє патріотичному вихованню шкільної молоді. Справжньою гордістю можна вважати колекцію фільмів про діяльність нашої організації, які на всіх етапах створювалися самими дітьми.