БІБЛІОТЕКА

Наша бібліотека функціонує з перших днів відкриття закладу освіти. Її по праву можна назвати кабінетом № 1. Адже весь освітній процес у ліцеї починається саме з неї.

Книга - невичерпне джерело знань, надбаних людством протягом багатьох років. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, засвоїти соціальний досвід попередніх поколінь, долучає до культурних надбань і цінностей українського народу, звичаїв і традицій. Книга - головний засіб навчання.

Сьогодні бібліотека стала справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником педагогів у навчанні й вихованні учнів.У зв'язку з цим бібліотекар приділяє велику увагу пошуку цілеспрямованих активних форм і прийомів формування в дітей щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними.

Бібліотека обслуговує читачів різних категорій: понад 600 учнів, 40 педагога та 11 працівників.

Книговидача щороку складає 1200 примірників.

Основні напрями діяльності нашої бібліотеки націлені на розв’язання проблеми, над якою працює заклад освіти: «Розвиток творчої особистості учнів і вчителів під час освітнього процесу – запорука підвищення рівня навченості».

Ми пропонуємо вашій увазі книжковий фонд з усіх галузей знань.

У бібліотеці є фонд довідкової літератури – енциклопедії, довідники, словники. Крім того, є невеликий фонд навчально – методичних посібників, журналів та газет.

З 2008 року бібліотеку комп'ютеризовано, є принтер, комп'ютер підключено до мережі Інтернет.

У бібліотеці створений алфавітний каталог, ведеться краєзнавча картотека, картотека підручників. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі книжкові полиці: «Література рідного краю»; «Історія нашого краю» тощо.

Графік роботи: 9.00 – 17.30

Приміщення бібліотеки займає 48 кв. м., складається з абонемента та читального залу.

Бібліотека має окреме книгосховище для підручників.

Фонд  бібліотеки складає понад 16тис. примірників.

З них підручників – 9672 екземпляри, науково – популярної літератури – 2720 примірників.

Ми можемо запропонувати своїм читачам літературу українською та англійською мовами.

З метою популяризації читання в бібліотеці організовуються книжкові виставки, перегляди літератури, випускаються інформаційні бюлетені нових надходжень, презентації нових книг.

Бібліотекар проводить тематичні вечори, вікторини, конкурси читачів, екскурсії в інші бібліотеки

Робота з читачами:

Надання допомоги вчителям, учням у підготовці та проведенні масових заходів:

- предметних олімпіад;

- календарних свят;

- дискусій та вікторин, бесід;

- літературних вечорів;

- годин спілкування, годин цікавого повідомлення;

- КВК;

- предметних місячників тощо.

До послуг книгокористувачів:

- книжкові виставки, тематичні полиці, які знайомлять знайцікавішою літературою;

- індивідуальне інформування про нову літературу, спираючись на захоплення читачів;

- інформування вчителів про наявність методичних матеріалів ;

- навчання, практична допомога в користуванні каталогами, картотеками;

- складання рекомендаційних списків читання з найбільш цікавих питань навчальної діяльності та дозвілля;

- література для спільного читання батьків і дітей;

- широка реклама періодичних видань;

- підбір літератури за попередніми замовленнями;

- надання можливості користування сценаріями масових заходів.

Бібліотекарем ліцею велика увага приділяється вихованню в учнів бережливого ставлення до навчальної книги, як і до книги взагалі.