Шкільному бібліотекарю

Любов до професії – основа майстерності бібліотекаря

Шкільна бібліотека – це багатогранний діамант, кожну грань якого відшліфовує своєю професійною майстерністю бібліотекар.
Професіоналізм, ентузіазм, комунікативні навички, вміння працювати у команді та вирішувати проблеми, ініціативність, гнучкість, інноваційність і креативність шкільного бібліотекаря складають концепцію успіху справи, якою він займається.
Вже давно шкільна бібліотека перестала сприйматися, як місце видачі підручників та художньої літератури. На сьогодні це потужне інформаційне середовище здатне задовільнити потреби найвибагливішого користувача. Окрім того, шкільна бібліотека – оазис спілкування, місце, де можна знайти застосування своїм здібностям, або отримати психологічну і моральну підтримку.
Шкільний бібліотекар – учитель, до якого діти ідуть радитися, звертаються з різними питаннями.
Шкільний бібліотекар – це і завідувач, яка веде документацію, слідкує за дизайном і оформленням бібліотеки, веде інвентарні та сумарні книги.
Шкільний бібліотекар – це бібліограф, який постійно знаходиться у пошуку інформації для задоволення читацьких запитів. Інформує про нові надходження, складає рекомендаційні списки, веде систематичні й тематичні картотеки, алфавітний та систематичний каталог, оформлює передплату періодичних видань.
Бібліотекар шкільної бібліотеки – це і бібліотекар, який постійно працює на абонементі та в читальному залі, проводить запис читачів у бібліотеку, видає книги, забезпечує учнів підручниками.
Шкільний бібліотекар – це бібліотекар-педагог, який завжди прийде на допомогу користувачам, учителям та учням, допоможе знайти потрібну книгу, необхідну книгу, необхідну інформацію, працює з дітьми індивідуально, проводить масову роботу.
Масова робота шкільної бібліотеки – це складова системи роботи школи з виховної роботи та з формування основ бібліотечно-бібліографічної грамотності учнів, метод масового керівництва читанням.

Сайти на допомогу шкільному бібліотекарю

1.HTTP://FESTIVAL.1SEPTEMBER.RU/SUBJECTS/19
бібліотечні уроки, позакласні заходи, ігри, вікторини (144 статті)

2. HTTP://WWW.OSVITA.ORG.UA/
освітній портал. ежедневные новости образования и науки в украине и за рубежом, советы абитуриентам, вузы украины, дистанционное образование, mba, болонский процесс, внешнее тестирование, статьи, календарь событий, законодательство, каталог сайтов и рефераты.

3. WWW.SASL.AT.UA
офіційний веб-сайт славутицької асоціації шкільних бібліотекарів. нормативно-правова база, фахові публікації, корисні та цікаві сайти, проекти асоціації

4. HTTP://SCHOOLLIBRARY.IOSO.RU/
официальный сайт всероссийской школьной библиотечной ассоциации. конференции, совещания, семинары; повышение квалификации; сценарии и многое другое.

5.HTTP://TEXTBOOK.VADIMSTEPANOV.RU/INDEX.HTML
интернет в профессиональной информационной деятельности. данное издание может использоваться при подготовке и переподготовке работников библиотек, самостоятельно осваивающих ресурсы интернет.

6. HTTP://WWW.CHL.KIEV.UA/
українська асоціація працівників бібліотек для дітей є всеукраїнською громадською організацією, що на добровільних засадах об’єднує працівників бібліотечних, інформаційних, навчальних установ, що сприяють удосконаленню інформаційного і бібліографічно-бібліотечного забезпечення дітей.

7. HTTP://WWW.NBUV.GOV.UA/DB/SERIAL.HTML
наукова періодика україни (журнали та збірники наукових праць) картотека журналів "директор .школи, ліцею", "освіта і управління" та багатьох інших

8. HTTP://LIB.1SEPTEMBER.RU/
бібліотека в школі. статті, бібліотечна справа, курси підвищення кваліфікації, методичний день тощо

9.HTTP://OSTROVSKOGO.OK.NET.UA/BIBLIOTEKAR.HTM
правила безпеки в інтернеті для дітей. подорожі з павучком-всезнайкою (корисні поради інтернет - мандрівникам) та інші матеріали

10. HTTP://LITOPYS.ORG.UA/
проект електронної бібліотеки давньої української літератури.

11. HTTP://TOCHKA.ORG.UA/
літературний портал актуальні літературні новини та анонси - аналітика літературних подій та процесів - огляди книг - репортажі та звіти з літературних акцій та прес-конференцій - бібліотека ексклюзивних публікацій: проза, поезія, критика, драматургія, переклади, інтерв'ю, публіцистика