Бібліотекарю

Любов до професії – основа майстерності бібліотекаря

Бібліотека у закладі освіти – це багатогранний діамант, кожну грань якого відшліфовує своєю професійною майстерністю бібліотекар.
Професіоналізм, ентузіазм, комунікативні навички, вміння працювати у команді та вирішувати проблеми, ініціативність, гнучкість, інноваційність і креативність бібліотекаря складають концепцію успіху справи, якою він займається.
Вже давно бібліотека перестала сприйматися, як місце видачі підручників та художньої літератури. На сьогодні це потужне інформаційне середовище здатне задовільнити потреби найвибагливішого користувача. Окрім того, бібліотека – оазис спілкування, місце, де можна знайти застосування своїм здібностям, або отримати психологічну і моральну підтримку.
Бібліотекар – учитель, до якого діти ідуть радитися, звертаються з різними питаннями.
Бібліотекар – це і завідувач, яка веде документацію, слідкує за дизайном і оформленням бібліотеки, веде інвентарні та сумарні книги.
Бібліотекар – це бібліограф, який постійно знаходиться у пошуку інформації для задоволення читацьких запитів. Інформує про нові надходження, складає рекомендаційні списки, веде систематичні й тематичні картотеки, алфавітний та систематичний каталог, оформлює передплату періодичних видань.
Масова робота бібліотеки – це складова системи роботи школи з виховної роботи та з формування основ бібліотечно-бібліографічної грамотності учнів, метод масового керівництва читанням.