Історія нашої бібліотеки

КОРОТКА ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

Перша інвентарна книга бібліотеки ліцею № 66 розпочата в 1962 році, хоча історія її почалася значно раніше.

Перших своїх учнів наш заклад освіти прийняв 1 вересня 1962 року, вони і стали її першими читачами.

Історія бібліотеки - невід'ємна частина історії ліцею. Для формування фонду бібліотеки були виділені кошти державних структур і меценатів. Кожний школяр подарував бібліотеці свою улюблену книгу.

Спочатку заклад носив назву "Середня загальноосвітня трудова політехнічна школа з виробничим навчанням", про що свідчать печатки на книгах. Згідно до цього йшло і комплектування фонду шкільної бібліотеки літературою політехнічного напрямку. Фонд бібліотеки комплектувався літературою по всім галузям науки і техніки. Паралельно йшло комплектування художньою і науково – популярною літературою.

Протягом більш як півстоліття існування бібліотеки змінювались і її працівники.

Як пам'ятають старожили нашого закладу, в бібліотеці завжди працювали жінки. Вони мали різну освіту – хто вищу, хто середню спеціальну, хто навіть педагогічну освіту. Але всі вони мали величезний талант людинолюбності, насамперед до дітей та безмірну любов до своєї праці. Вони на довгі роки зберегли бадьорість духу, ясність розуму, свіжість почуттів, без яких би праця бібліотекаря перетворилася в муку. Своє дбайливе ставлення до книги, в якій вони вбачали свого вірного і незмінного друга, вони прививали своїм читачам.

Серикова Валентина Василіївна була першим бібліотекарем шкільної бібліотеки. Вона приклала багато зусиль, щоб зібрати необхідний книжковий фонд бібліотеки.

В час духовного відродження України шкільні бібліотеки, поруч з іншими культурно – освітніми закладами посідають в житті учня одне з головних місць, тому що саме бібліотека перша доносить книгу до дитячої душі.

«Школа – це перш за все книга…» - говорив В.О. Сухомлинський.

На всіх етапах розвитку суспільства державні діячі приділяли велику увагу розвиткові бібліотечної справи. Адже бібліотекар, як і вчитель, працює над дуже відповідальним завданням – він дає знання, формує і виховує людину.

Шкільні бібліотеки є складовою ланкою в бібліотечній мережі країни і виконують всі покладені на них важливі задачі.

Які ж задачі стоять сьогодні перед шкільною бібліотекою?

Головне завдання – це формування особистості дитини, розвиток її духовних, пізнавальних і творчих можливостей завдяки творчому пошуку нових нетрадиційних форм популяризації літератури серед читачів – дітей, підвищенню професійного рівню працівників культури.

Що ж представляє собою сьогодні шкільна бібліотека?

Адреса бібліотеки : проспект Гагаріна, 260

Телефон: 725-13-48