Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування школи здійснює свою діяльність на основі нормативно – правових актів:

- Конституція України,
- Всесвітньої декларації про права дитини,
- Законів України «Про освіту», «Про громадські організації»,
- Статут школи.
     Шкільна козацька республіка – це дитяче добровільне об’єднання дітей і підлітків, орієнтоване на загально – людські цінності, яке представляє і захищає інтереси і права своїх членів. Пропонує дружні взаємини та співпрацює з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності; співпрацює з педагогами й батьками. З метою реалізації державної освітньої політики виникає потреба створення моделей сучасної школи в системі шкільної освіти на грунті експериментальної роботи. Ми вважаємо, що найбільш сприятливі умови для вирішення питань патріотичного виховання створює національна школа. Одним із напрямків експериментальної роботи є створення системи та розробки науково – методичного комплексу функціонування шкільного органу самоврядування - Козацької республіки.
     Мета шкільного органу самоврядування усебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізуватися на благо собі, своїм ровесникам, школі своїй родині, малій батьківщині, народові України. Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішення важливих справ шкільного життя, оволодіти наукою управління. Прищеплення почуття патріотизму, любові до рідної землі, відродження культурних традицій. Отже, на сьогодні основним завданнямшколи повинно статистворення найбільш оптимальних, комфортних умов для розкриття індивідуального життєвого стилю учня, самореалізації кожної особистості. Козацька республіка є найбільш демократичною, продуктивною формою національного виховання, формування і встановлення організаційної культури навчального закладу, яка дозволяє комплексно підійти до розвитку загальної культури школярів. Саме тому 12 січня 2008 року під керівництвом Південно - Східного Козацького округу «Слобідська Січ» «Військо Запорізьке» Спілки Козацьких Організацій України під патронатом Салтівсько – Данилівського Полку Московського району м. Харкова, який очолює командир полку Казюта В.І., відбулася посвята у Харківській спеціалізованій школі №66, де лави поповнили учні школи, в якій створено І сотню під керівництвом військового старшини Міщика В.П. На цій посвяті були присутні отамани округу Шеін Ю.В. та начальник штабу полку Воскобійник В.О., а також гості з Красноградського підрозділу під керівництвом отамана Мельникова А.В.